Pilates

Pilates Propojuje sílu středu těla s dechem a přítomností. Aktivuje hluboký stabilizační systém. Cvičení Pilates je vynikající prevencí bolesti zad, formuje postavu, zvyšuje flexibilitu a koncentraci. PILATES je velice efektivní metoda pohybu, která se zaměřuje na zpevnění centra těla. Posiluje tělo od jeho středu, zlepšuje funkci svalové kontroly, zvyšuje ohebnost i sílu, upravuje správné držení těla a rozvíjí pohybovou koordinaci. Cvičí se na podložce naboso a pro lepší aktivaci se používají různé pomůcky – ručník, balonky apod. PILATES je vhodná technika pro muže i ženy, pro jakoukoliv věkovou kategorii a stupeň kondice.

PortDeBras

PortDeBras™ je cvičení z řady Body& Mind, ve kterém plynulé sekvence pohybů v rytmu příjemné hudby protahují zkrácené svaly, uvolňují a mobilizují páteř a kloubní spojení, zlepšují koordinaci a působí na estetiku a ladnost pohybů celého těla. Jednotlivé sekvence jsou inspirovány strečinkem, jógou, metodou pilates a jednoduchými prvky tance či baletu. Lekce jsou vhodné pro všechny, není tedy nutná předchozí zkušenost s tancem či cvičením. Oblečte si něco pohodlného, cvičíme naboso.

Bodyforming

Bodyforming spojuje aerobní aktivitu s posilováním. Základní pomůckou pro toto cvičení je váha vlastního těla, díky čemuž nedochází k přetížení kloubů nebo svalů. Při cvičení se využívají i různé cvičební pomůcky. Díky bodyformingu redukujete hmotnost, pracujete na své vytrvalosti, výkonnosti a také síle. Zlepší se vaše rovnováha, pohyblivost a správné držení těla. Cvičení je vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Power jóga

Těšit se můžete na energickou lekci, v power józe nejde tolik o prodýchání pozic, ale hlavně o dynamické přechody mezi nimi. Vychází sice z klasické Hatha Jógy, je však fyzicky náročnější a zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla.

Hatha jóga

Lekce je vedená v klidnějším tempu, je vhodná pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví. Lekce obvykle začíná relaxací, poté se přejde k jednotlivým pozicím (ásanám) mezi kterými jsou zařazovány krátké pauzy pro zklidnění, kdy pozice doznívá a zvyšují se její účinky. Na závěr lekce bývá zařazena krátká meditace.

Jóga pro maminky s dětmi

Cvičení pro maminky s dětmi se zaměřením na protažení a posílení těla po těhotenství a porodu. Účinky jógy, kde je přítomná jak maminka tak dítě, jsou blahodárné pro oba dva. Maminky mají prostor věnovat se sobě v přítomnosti svých dětí, sdílet svůj čas s ostatními maminkami a příjemnou cestou pomáhat svým dětem při jejich růstu a vývoji. Lekce budou přizpůsobené potřebám maminek i miminek. Pro maminky není nutná předchozí zkušenost s jógou.

FIT and SLIM

Lekce s pestrou náplní zaměřená na tvarování postavy a budování kondice – vhodná pro ženy i muže.

Lekce vždy obsahuje kardio i posilovací trénink,který může být více zaměřen jen na  určité svalové partie (např. břicho a horní polovina, bříško a hýždě…) nebo na celé tělo. Při tréninku využijeme různé cvičební pomůcky, tak i váhu vlastního těla. Struktura lekce je pokaždé trochu jiná. Náročnost lekce je přizpůsobena zdatnosti klientů (lehčí-těžší varianty cviků atd.), zacvičí si začátečník i zdatný cvičenec.

Latino Ladies

Zatančete si latinskoamerické tance – sexy sambu, hravou chachu a jive, svůdnou rumbu a dramatické paso doble – pod vedením profesionální tanečnice. Zpevníte tělo, zlepšíte kondici a navíc se skvělé pobavíte v partě maximálně 15 stejně naladěných dam. Nepotřebujete partnera ani taneční zkušenosti. Budete malá skupina stejně naladěných dam. Lektorka se tak stihne věnovat každé z vás. Během každé lekce se nejdříve naučíte potřebné základy. Pak je pěkně protančíte v krátké sestavě, kterou zvládne úplně každý.

Zdravotní cvičení (zdravá záda)

Zdravotní cvičení je vhodné pro všechny bez ohledu na to, zda již nějaké zdravotní obtíže s pohybovým aparátem máte či nikoliv. Na lekcích můžete očekávat cviky, které vychází z vývojové kineziologie, jednoduché jógové pozice a další cviky, které pomůžou uvolnit a protáhnout záda a další partie, rozhýbat kyčle a srovnat chodidla.

Kruhové tréninky

 Intenzivní forma tréninku, kdy se střídá interval zatížení na předem sestavených stanovištích s odpočinkem, obvykle vás budou čekat tři až čtyři kola. V rámci cvičení se využívá vlastní váhy těla, ale i dalších agility, balančních či posilovacích pomůcek.

Tabata a Břišní pekáč

Tabata je jedna z forem intenzivního intervalového tréninku, kdy se střídají úseky intenzivního cvičení s odpočinkem v poměru 2:1 – 20 sekund cvičíte, 10 sekund odpočíváte. Během lekce nás čeká celkem 6-7 kol ve stejném režimu. Každé kolo obsahuje dva cviky, které se během kola opakují (každý cvik se během kola cvičí celkem 4x). Po celém kole následuje minutová pauza a poté následuje další kolo s jinými cviky. Po odcvičení tabaty nás ve zbytku lekce čeká cca 15 min intenzivního posilování břišních svalů. Lekce není vhodná pro úplné začátečníky a osoby se zdravotním omezením.