Markéta Malinská

Pokud máte chuť cvičit, spálit kalorie, zpevnit tělo a vyčistit si hlavu jógujte s Markétou Malinskou.

Jóga je pro mě cesta. Cesta k sobě samotné. Naučila mě lépe vnímat své tělo a pracovat s ním, provází můj život přes 10 let. Učím s důrazem na sladění, ale také s touhou být inkluzivní, povzbuzovat každého studenta, aby našel vlastní cestu do praxe, přizpůsobil postoj tak, aby vyhovoval jeho anatomii a jeho individuální energetické úrovni, a prožil větší pocit vnitřní harmonie a klid, stejně jako větší fyzická síla flexibilita. Jóga mě učí trpělivosti. Učí mě zpomalit. Učí mě objevovat. Chtěla jsem do jógy proniknout mnohem hlouběji, do její filosofie a moudra, a proto jsem se vydala do Indie, kde se jóga zrodila, abych se dozvěděla co nejvíce přímo od zdroje. V Indii jsem také absolvovala učitelský kurz od Rishikul Yogashala v Kerale. Tahle zkušenost pro mě byla nesmírně obohacující a ráda se s Vámi podělím o všechna ta moudra, která jsem během toho času obdržela. Mým oblíbeným stylem je zejména tradiční Asthanga yoga, která mi pomáhá s rovnováhou mezi tělem, myslí a duší a když potřebuji posílit více své tělo, pak je pro mě ideální Vinyasa Flow nebo Yogalates. Jóga je pro mě způsob života. Spojení mezi tělem, myslí a duší. Pohyb těla, pohyb dechu, pohyb mantry. Zdůrazňuji, že nekonečná flexibilita není cílem; Ásany můžou být skvělým způsobem, ale praxe jógy by nás měla učinit šťastnějšími a otevřenějšími lidmi!

 

Monika Čermínová

Proč se věnuji józe?

Zbavuje mě stresu, učí mě soustředit se sama na sebe, na své tělo, na své vnitřní pocity. Probouzí ve mně radost, vášeň a svobodu.

Kvalifikace

Jóga instruktor IFE & IVA

Kurz, který jsem u Yoga Federation of Europe absolvovala, byl nabitý nejen zkušenými, inspirativními, trpělivými lektory, ale také neobyčejně zajímavými „spolukurzisty“. I v tom je jóga báječná. Kříží vám cestu lidmi, které byste bez ní nejspíš nikdy nepotkali a to by teprve byla škoda.

Jakou jógu si se mnou zacvičíte?

Cvičím hatha jógu a mé lekce jsou vhodné pro každého, kdo si je chce pořádně užít ;-).

Hatha jóga je klidnější forma jógy. Učí nás nejen naslouchat svému vlastnímu tělu, ale také správně dýchat a tím dopřát každé naší buňce tolik kyslíku, aby se pak mohla, plná sil, věnovat péči o naše pevné zdraví. Učí nás také pozornosti na to, co právě děláme. Učí nás užít si každý okamžik v našem životě v tu chvíli, kdy právě pobíhá. Učí nás, jak šetřit náš nervový systém, jak předcházet stresům a taky, jak odpočívat. Všechno v našem těle i mysli je propojené. Všechno spolu souvisí. A pokud budeme vědět, kde je ten správný knoflík, jak ho spustit a v jakou chvíli, budeme se cítit nesmírně dobře.

Co dělám, když necvičím jógu?

Ráda běhám po Krčském lese s kamarádkou a miluju cestování. S rodinou jsme už procestovali kus světa a doufám, že jsme ještě neskončili. Taky ráda píšu. Je to jednak moje práce, protože máme s mým mužem grafické studio a já přispívám svými texty do „mlýna“ a jednak je to pro mě, hned po józe, ten nejpříjemnější způsob relaxace. A pak taky ráda vařím a peču a ještě raději jsem, když to alespoň někomu kolem mě chutná.

Moje motto

Nevzpomínejme na minulost, nemysleme na budoucnost, žijme naplno – tady a teď!

Jakub Petrák

Sport je pro mě životní styl, ačkoliv se to může zdát jako klišé. Osobně sport beru jako komplexní balíček, který v sobě nenese jen pohyb, ale také stravu, spánkovou hygienu a vzdělávání. Sport mi v životě vždy více dal, než vzal. Jako malý jsem začal s judem, poté se několik let aktivně věnoval basketbalu jako hráč a v současné době jako rozhodčí. Během vysokoškolského studia na fakultě tělesné kultury v Olomouci jsem si vyzkoušel téměř všechny druhy sportu, přičemž nejvíce mi zůstalo běhaní, v zimě lyže, plavání a cvičení, kde se cítím nejkomfortněji. Cílem mých lekcí bude především aerobní cvičení, posilování s vlastní vahou, posilování s pomůckami a zlepšení fyzické kondice. Pokud ti vše dává smysl, budu se těšit na nové tváře a nové zkušenosti.

Petra Pravencová

Nikdy není pozdě začít

Mám ráda pohyb ve všech jeho podobách. Od baletu a juda, které jsem si postupně vyzkoušela v dětství, až po fitness, posilovnu, běh a jógu. K těm jsem si došla v dospělosti. I když jsem v určité životní fázi mívala i jiné priority, dá se říct, že sport je mou celoživotní vášní. A protože mě baví posouvat hranice, naslouchat vlastnímu tělu, a hlavně předávat zkušenosti ostatním, přirozený vývoj okolností mě dovedl tam, kde jsem dnes: Stala jsem se profesionální trenérkou. Zaměřuji se na funkční cvičení, tj. pohyb s přenositelností do běžného života. Na mobilitu, na přirozený pohyb, tak aby člověk byl i v pozdějším věku schopný dělat běžné věci.

Ukážu vám, že je možné dostat se do zdravé kondice, i když jste na sport třeba spoustu let neměli čas. Z vlastní zkušenosti vím, že pohyb nezná věkovou hranici.

 

Markéta Škorpilová

Zdravím, všechny milovnice tance a pohybu!
 
Latinskoamerickým a standartním tancům se věnuji už od malička a postupem času se staly součástí mého každodenního života. Snažím se tanec předávat jako celek. Nejen kroky, ale práci s hudbou, emoce, práci rukou, atd. 
Mezi mé největší úspěchy patří účast na Mistrovství světa v kategorii Junior II, titul mistryně a vícemístryně ČR v kategorii družstva a bronzová medaile na Mistrovství ČR ve standartních tancích. 
Na latině se mi líbí nejvíce to, že v sobě každá dáma dokáže probudit ženskost a vášeň. Tímto bych vás moc ráda pozvala na své kurzy v rytmu latiny. 
 
Těším se! Markét 🙂 

Hana Bartošová

Pohyb mám moc ráda, a tak se již po mnoho let stala mým velkým koníčkem instruktorská činnost. Přes nejrůznější dynamické lekce (step aerobik, taneční aerobik, posilovací hodiny) jsem časem objevila kouzlo klidnějších a plynulejších forem pohybu. Nyní se věnuji hlavně Vinyasa józe, restorativní józe, PortDeBras a sound healingu (léčení zvukem).

Jako lektorka jógy působím od roku 2007, kdy pro mě jóga byla především báječným cvičením na protažení těla. Časem si mě získala více a dnes pro mě představuje jeden z nejkomplexnějších přístupů k člověku a jeho bytí. Je to cesta, na které se učíme vnímat naše možnosti, hranice a vnitřní sílu. A jak jsem se dostala k léčení zvukem? Když jsem byla na jógovém kurzu v Indii, učarovaly mě Tibetské zpívající mísy. Pak už to byl jen malý krůček k terapeutickým nástrojům a ke studiu sound healingu v Anglii.

Ráda také cestuji, čtu, procházím se v přírodě, baví mě společenské tance a dále se na své cestě vzdělávat, ať už u nás nebo v zahraničí. Pokud si chcete o mně přečíst více, podívejte se na www.naklidnevlne.cz.

Těším se na naše společné chvíle tady v Plechovce 🙂