Markéta Malinská

Pokud máte chuť cvičit, spálit kalorie, zpevnit tělo a vyčistit si hlavu jógujte s Markétou Malinskou.

Jóga je pro mě cesta. Cesta k sobě samotné. Naučila mě lépe vnímat své tělo a pracovat s ním, provází můj život přes 10 let. Učím s důrazem na sladění, ale také s touhou být inkluzivní, povzbuzovat každého studenta, aby našel vlastní cestu do praxe, přizpůsobil postoj tak, aby vyhovoval jeho anatomii a jeho individuální energetické úrovni, a prožil větší pocit vnitřní harmonie a klid, stejně jako větší fyzická síla flexibilita. Jóga mě učí trpělivosti. Učí mě zpomalit. Učí mě objevovat. Chtěla jsem do jógy proniknout mnohem hlouběji, do její filosofie a moudra, a proto jsem se vydala do Indie, kde se jóga zrodila, abych se dozvěděla co nejvíce přímo od zdroje. V Indii jsem také absolvovala učitelský kurz od Rishikul Yogashala v Kerale. Tahle zkušenost pro mě byla nesmírně obohacující a ráda se s Vámi podělím o všechna ta moudra, která jsem během toho času obdržela. Mým oblíbeným stylem je zejména tradiční Asthanga yoga, která mi pomáhá s rovnováhou mezi tělem, myslí a duší a když potřebuji posílit více své tělo, pak je pro mě ideální Vinyasa Flow nebo Yogalates. Jóga je pro mě způsob života. Spojení mezi tělem, myslí a duší. Pohyb těla, pohyb dechu, pohyb mantry. Zdůrazňuji, že nekonečná flexibilita není cílem; Ásany můžou být skvělým způsobem, ale praxe jógy by nás měla učinit šťastnějšími a otevřenějšími lidmi!

Simona Vosmíková

Pracuji jako fyzioterapeut a v dnešní přetechnizované a konzumní době ráda vidím, když se kdokoli aktivně a cíleně stará o své zdraví a do každodenního života pravidelně zařazuje dostatek pohybu. Proto již řadu let vedu v Dubči zdravotní cvičení pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví. Bude mi potěšením, pokud vám budu moci být na cestě za zdravím pohybem a pozitivním myšlením nápomocna společnou hodinou cvičení, drobnou korekcí vašeho pohybu nebo jen dobrou radou.

Těším se na vás, přijďte si zacvičit.

Monika Čermínová

Proč se věnuji józe?

Zbavuje mě stresu, učí mě soustředit se sama na sebe, na své tělo, na své vnitřní pocity. Probouzí ve mně radost, vášeň a svobodu.

Kvalifikace

Jóga instruktor IFE & IVA

Kurz, který jsem u Yoga Federation of Europe absolvovala, byl nabitý nejen zkušenými, inspirativními, trpělivými lektory, ale také neobyčejně zajímavými „spolukurzisty“. I v tom je jóga báječná. Kříží vám cestu lidmi, které byste bez ní nejspíš nikdy nepotkali a to by teprve byla škoda. 

Jakou jógu si se mnou zacvičíte?

Cvičím hatha jógu a mé lekce jsou vhodné pro každého, kdo si je chce pořádně užít ;-).

Hatha jóga je klidnější forma jógy. Učí nás nejen naslouchat svému vlastnímu tělu, ale také správně dýchat a tím dopřát každé naší buňce tolik kyslíku, aby se pak mohla, plná sil, věnovat péči o naše pevné zdraví. Učí nás také pozornosti na to, co právě děláme. Učí nás užít si každý okamžik v našem životě v tu chvíli, kdy právě pobíhá. Učí nás, jak šetřit náš nervový systém, jak předcházet stresům a taky, jak odpočívat. Všechno v našem těle i mysli je propojené. Všechno spolu souvisí. A pokud budeme vědět, kde je ten správný knoflík, jak ho spustit a v jakou chvíli, budeme se cítit nesmírně dobře. 

Co dělám, když necvičím jógu?

Ráda běhám po Krčském lese s kamarádkou a miluju cestování. S rodinou jsme už procestovali kus světa a doufám, že jsme ještě neskončili. Taky ráda píšu. Je to jednak moje práce, protože máme s mým mužem grafické studio a já přispívám svými texty do „mlýna“ a jednak je to pro mě, hned po józe, ten nejpříjemnější způsob relaxace. A pak taky ráda vařím a peču a ještě raději jsem, když to alespoň někomu kolem mě chutná.

Moje motto

Nevzpomínejme na minulost, nemysleme na budoucnost, žijme naplno – tady a teď!

Jakub Petrák

Sport je pro mě životní styl, ačkoliv se to může zdát jako klišé. Osobně sport beru jako komplexní balíček, který v sobě nenese jen pohyb, ale také stravu, spánkovou hygienu a vzdělávání. Sport mi v životě vždy více dal, než vzal. Jako malý jsem začal s judem, poté se několik let aktivně věnoval basketbalu jako hráč a v současné době jako rozhodčí. Během vysokoškolského studia na fakultě tělesné kultury v Olomouci jsem si vyzkoušel téměř všechny druhy sportu, přičemž nejvíce mi zůstalo běhaní, v zimě lyže, plavání a cvičení, kde se cítím nejkomfortněji. Cílem mých lekcí bude především aerobní cvičení, posilování s vlastní vahou, posilování s pomůckami a zlepšení fyzické kondice. Pokud ti vše dává smysl, budu se těšit na nové tváře a nové zkušenosti.

Petra Pravencová

Nikdy není pozdě začít

Mám ráda pohyb ve všech jeho podobách. Od baletu a juda, které jsem si postupně vyzkoušela v dětství, až po fitness, posilovnu, běh a jógu. K těm jsem si došla v dospělosti. I když jsem v určité životní fázi mívala i jiné priority, dá se říct, že sport je mou celoživotní vášní. A protože mě baví posouvat hranice, naslouchat vlastnímu tělu, a hlavně předávat zkušenosti ostatním, přirozený vývoj okolností mě dovedl tam, kde jsem dnes: Stala jsem se profesionální trenérkou. Zaměřuji se na funkční cvičení, tj. pohyb s přenositelností do běžného života. Na mobilitu, na přirozený pohyb, tak aby člověk byl i v pozdějším věku schopný dělat běžné věci.

Ukážu vám, že je možné dostat se do zdravé kondice, i když jste na sport třeba spoustu let neměli čas. Z vlastní zkušenosti vím, že pohyb nezná věkovou hranici.

Tereza Dufková

Sport je neodmyslitelnou součástí mého života již od dětství. Jedenáct let jsem se vrcholově věnovala akrobatickému rock ‘n’ rollu a současně dva roky sportovní gymnastice. Od 15 let se věnuji fitness, které mě pohltilo natolik, že se stalo mou vášní. Udělala jsem si proto kurz, abych mohla radost z pohybu předávat dál. Je pro mě důležité, aby klienty mé tréninky bavily, byly efektivní a také rozmanité. Zaměřuji se jak na silové a kondiční tréninky, tak i na zdravotní cvičení.

Markéta Škorpilová

Zdravím, všechny milovnice tance a pohybu!
 
Latinskoamerickým a standartním tancům se věnuji už od malička a postupem času se staly součástí mého každodenního života. Snažím se tanec předávat jako celek. Nejen kroky, ale práci s hudbou, emoce, práci rukou, atd. 
Mezi mé největší úspěchy patří účast na Mistrovství světa v kategorii Junior II, titul mistryně a vícemístryně ČR v kategorii družstva a bronzová medaile na Mistrovství ČR ve standartních tancích. 
Na latině se mi líbí nejvíce to, že v sobě každá dáma dokáže probudit ženskost a vášeň. Tímto bych vás moc ráda pozvala na své kurzy v rytmu latiny. 
 
Těším se! Markét 🙂 

Hana Bartošová

Pohyb mám moc ráda, a tak se již po mnoho let stala mým velkým koníčkem instruktorská činnost. Přes nejrůznější dynamické lekce (step aerobik, taneční aerobik, posilovací hodiny) jsem časem objevila kouzlo klidnějších a plynulejších forem pohybu. Nyní se věnuji hlavně Vinyasa józe, restorativní józe, PortDeBras a sound healingu (léčení zvukem). 

Jako lektorka jógy působím od roku 2007, kdy pro mě jóga byla především báječným cvičením na protažení těla. Časem si mě získala více a dnes pro mě představuje jeden z nejkomplexnějších přístupů k člověku a jeho bytí. Je to cesta, na které se učíme vnímat naše možnosti, hranice a vnitřní sílu. A jak jsem se dostala k léčení zvukem? Když jsem byla na jógovém kurzu v Indii, učarovaly mě Tibetské zpívající mísy. Pak už to byl jen malý krůček k terapeutickým nástrojům a ke studiu sound healingu v Anglii.

Ráda také cestuji, čtu, procházím se v přírodě, baví mě společenské tance a dále se na své cestě vzdělávat, ať už u nás nebo v zahraničí. Pokud si chcete o mně přečíst více, podívejte se na www.naklidnevlne.cz.

Těším se na naše společné chvíle tady v Plechovce 🙂